Këto 5 çifte të shenjave të zodiakut ka të ngjarë të kenë fëmijë të bukur

08/09/2021 05:50

Kush nga prindërit e ardhshëm nuk e ka pyetur veten se si do të duket fëmija i tij një ditë? Sikur ajo të kishte atë buzëqeshjen e bukur te babai dhe flokët e trasha te mamaja.

Sigurisht, pamja gjithashtu varet nga gjenetika, por yjet ende mund të kontribuojnë, në një farë mënyre. Ka shenja të zodiakut që janë më të pajtueshme se të tjerat, dhe shenja të caktuara bëjnë një ekip të shkëlqyer prindëror në krahasim me të tjerët. Shkencëtarët pohojnë – fëmijët më të suksesshëm kanë prindër që bëjnë 5 gjërat e mëposhtme:

1. Dashi dhe Shigjetari

Këto dy shenja zjarri kanë energji shpërthyese gjë që e bën lidhjen shumë pasionante. Nëse kjo shkëndijë mes të dyve kthehet në një partneritet të përjetshëm, Dashi dhe Shigjetari do të kenë një jetë emocionuese së bashku. Një çift i etur për eksitim do të bëjë fëmijë të lezetshëm, të guximshëm dhe aventurierë. Fëmijët e tyre do të jenë të sigurt dhe të gatshëm të pranojnë çdo sfidë ashtu si prindërit e tyre! Do të ketë një familje që e do natyrën, dhe Dashi dhe Shigjetari do t’u mësojnë foshnjave të tyre bukuritë e botës.

2. Demi dhe Peshoret

Demi dhe Peshorja duken mirë së bashku. Ata kanë shije dhe stil të mirë dhe dashurinë e tyre për modën do t’ua përcjellin fëmijëve. Pra, nëse shihni një çift me foshnjat e veshura më mirë, ka një shans të mirë që prindërit të jenë një dem ose një peshore! Imagjinoni të gjitha harqet e lezetshme, këpucët elegante dhe rrobat e lezetshme – fëmija i tyre do të duket bukur nga koka te këmbët.

3. Gaforrja dhe Dashi

Gaforrja dhe Dashi kanë aftësi të mira komunikimi dhe ëndrra të mëdha. Ata do të rrisin fëmijë të bukur me një shpirt të lirë dhe të lumtur. Fëmijët e tyre do të arrijnë gjëra të mëdha dhe gjithmonë do t’i bëjnë prindërit e tyre krenarë! Për shkak të aftësive të tyre të mira komunikuese, Gaforrja dhe Dashi do të kenë familjen më komplekse me më pak grindje.

4. Virgjëresha dhe Bricjapi

Virgjëresha dhe Bricjapi bëjnë gjithmonë gjithçka së bashku, dhe këto cilësi do t’ua përcjellin fëmijëve të tyre. Ata do të jenë shumë të zgjuar dhe do të dinë si të sillen me çdo situatë. Gjithashtu, për shkak të inteligjencës, zellit dhe bukurisë së jashtme dhe të brendshme – do të jeni në rrugën më të mirë drejt suksesit!

5. Peshorja dhe Virgjëresha

Peshorja tërheq anën ekstroverte të Virgjëreshës zakonisht të turpshme dhe kur ata vendosin të kenë fëmijë, fëmijët e tyre do të sillen mirë dhe do të jenë të vëmendshëm. Fëmijët e tyre shpejt do të mësohen me një grup të madh miqsh të prindërve të tyre dhe do të duan të jenë pranë njerëzve. Gjithashtu, për shkak të kësaj, ata do të zhvillojnë grupin e tyre të miqve që nga fëmijëria, dhe ata mund të njihen si fëmijët më të njohur në shkollë.

Top Channel