Zyrtare/ Arben Vitia, kandidat i VV-së për Prishtinë

15/08/2021 03:23

Lëvizja Vetëvendosje ka zyrtarizuar kandidaturën e ministrit aktual të Shëndetësisë Arben Vitia për të parin e Prishtinës në zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Në një postim në Facebook bëhet e ditur se dje pasdite, është mbledhur Këshilli i Qendrës së Prishtinës, për të votuar kandidatin për kryetar të Prishtinës nga radhët e Vetëvendosjes dhe kandidatët për asamblenë komunale.

“Në një proces demokratik e të mirë menaxhuar në aspektin e respektimit të masave antiCOVID, delegatët nga pikat tona në fshatra e qytet, kanë votuar me shumicë votash kryetarin e Qendrës sonë, Arben Vitia, si kandidat për kryetar të Prishtinës. Në bazë të statutit tonë, delegatët votuan edhe gjysmën e kandidatëve për asamble në listën tonë, listë e cila e plotë do të publikohet në fillim të javës”, thuhet në postim.

Top Channel