Mbi gjysmë milion njerëz të vdekur nga COVID-19 në Brazil

05/08/2021 03:23

Brazili regjistroi 40.716 infeksione të reja nga virusi korona në 24 orët e fundit, si dhe 1.175 vdekje, njoftoi sot Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi.

Vendi i Amerikës së Jugut deri më tani ka regjistruar gjithsej 20.026.533 raste COVID-19 që nga fillimi i epidemisë, raporton Reuters.

Numri i vdekjeve arriti në 559.607, duke e bërë Brazilin të dytin më të madh në botë.

Top Channel