SHBA, 571 humbje jete nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

04/08/2021 17:06

Numri i viktimave si pasojë e Covid-19 në SHBA është rritur në 614.329, prej të cilëve 571 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit.

Numri i infektimeve deri më tani ka shkuar në 35.243.495.

Kalifornia është vendi më i goditur në SHBA, me mbi 3.99 milionë raste të konfirmuara dhe 64.598 humbje jete.

Në SHBA deri më tani mbi 192,1 milionë persona kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, kurse mbi 165,8 milionë dozën e dytë.

Qendra amerikane për Kontrollimin dhe Parandalimin e Sëmundjeve tha se 70 për qind e popullatës së rritur në SHBA ka marrë të paktën një dozë të vaksinës.

Top Channel