Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim do të takohet me kreun e PD-së, Lulzim Basha në selinë blu në orën 13:00.

Nuk dihet se cila do të jetë tema për të cilën do të diskutojnë.

Takimi i fundit mes tyre ishte me rastin e vizitës së ndihmëssekretarit amerikan për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, Philip Reeker më 30 qershor, ku të dy u shfaqën të buzëqeshur, ndërsa i dhanë dorën njëri-tjetrit.

Kujtojmë se Departamenti Amerikan i Shtetit shpalli ‘non grata’ ish-kryeministrin Sali Berisha para disa javësh, ndërsa ambasadorja çdo ditë bën thirrje për lulëzimin e drejtësisë në vend.

Top Channel