Pas humbjes/ Fytyrat dëshpëruese të anglezëve po bëjnë xhiron e rrjetit

12/07/2021 17:25

Ora e pikut ishte inekzistente sot në Angli pasi njerëzit qëndruan në shtëpi pasi gjithsej 31.1 milion njerëz ndoqën ndeshjen në shtëpi – audienca e tretë më e lartë televizive në historinë britanike – ndërsa miliona të tjerë e panë në pub-e, bare dhe parqe tifozësh në të gjithë vendin.

Shkollat ​​lejuan që fëmijët të mbërrinin deri në orën 11:00.

Pas ndeshjes më të madhe të futbollit të vendit për 55 vjet, ekipi i Anglisë me kapiten Harry Kane ishte në lot në fushë, por trajneri i tyre Gareth Southgate mori përgjegjësinë për humbjen.

Ai tha: ‘Kjo është përgjegjësia ime. Unë zgjodha djemtë për të marrë goditjet. Harry Kane tha: ‘Djemtë nuk mund të kishin dhënë më shumë. Sigurisht që do të dëmtojë për një kohë, por ne jemi në rrugën e duhur dhe shpresojmë se mund të përparojmë nga ky vitin e ardhshëm “.

Humbja çoi në abuzim të tmerrshëm të tre lojtarëve me ngjyrë që humbën penalltitë.

FOTO GALERI
1/21

Top Channel