Moti ekstrem në SHBA/ Kamera filmon tornadon e zjarrit në Kaliforni

11/07/2021 16:51

Zjarret kanë përfshirë Kaliforninë gjatë ditëve të fundit, pasi moti ekstrem ka përfshirë kontinentin amerikan.

Një tornado zjarri është kapur në video në Kaliforninë veriore. Kjo është një nga shenjat e fundit të motit ekstrem që kërcënon perëndimin e SHBA-së, që po përballet me thatësirë të madhe dhe temperatura rekord të larta, raporton BBC.

Pavarësisht se të rralla, fenomene të ngjashme janë kapur në video vitet e fundit.

Top Channel