“Dolce & Gabbana” erdhi në një mënyrë ndryshe në Javën e Modës në Milano, një nga shfaqjet tregtare që bëri bashkë New Yorkun, Parisin dhe Londrën.

Projektuesit Domenico Dolce dhe Stefano Gabbana e quajtën koleksionin e tyre “terapi të dritës” pas mohimit të grumbullimeve të mëdha për 15 muajt e fundit për shkak të pandemisë.

“Moda është emocion”, tha Gabbana në prapaskenë para shfaqjes. “Ne eksperimentuam sezonin e kaluar me një shfaqje digjitale. Nuk është e njëjta gjë. Ishte pa adrenalinë”.

Koleksioni i shoqëruar me drita shumëngjyrëshe në sallë solli frymën e fillimit të viteve 2000.

“Mesazhi ynë është të jetojmë jetën. Mos kini frikë”, u shpreh Dolce.

Përhapja e COVID e detyroi Javën e Modës në Milano të bëhej kryesisht online në sezonet e fundit, ndërsa këtë javë të pranishmit u vendosën në distancë brenda sallës.

FOTO GALERI
1/12

Top Channel