Stuhi në Romë/ Pamje nga trafiku i rënduar dhe mbeturinat që notojnë nëpër rrugët e kryeqytetit

08/06/2021 18:05

Roma është përmbytur pas një stuhie shiu që goditi vendin. Si pasojë e reshjeve të dendura, uji ka marrë me vete plehrat duke mbushur plot e përplot rrugët.

Stuhia e fortë goditi Romën pasditen e sotme duke krijuar trafik të rënduar në shumë zona të kryeqytetit italian.

Në pamjet e publikuara nëpër mediat italiane duken rrugët e mbushura plot me ujë dhe me mbeturina.

Si pasojë e tejmbushjes së koshave, mbeturinat janë shpërndarë në gjithë qytetin.

Top Channel