Exit Polli i Top Channel/ PS kryeson në Durrës, një mandat më shumë se PD, por LSI mund të surprizojë

25/04/2021 19:38

Nga 14 mandate në qarkun e Durrësit, sipas Exit Poll të Top Channel, Partia Socialiste, nxjerr 8 deputetë.

Partia Socialiste ka fituar 52.6%, duke marrë 8 mandate.

Partia Demokratike ka fituar 42.9% të votave, që përkthehen në 6 mandate.

Lëvizja Socialiste për Integrim 3.0% të votave.

PD dhe LSI nëse i kalojnë kuotat, mund t’i marrin mandat PS-së, por gjasat për të ndryshuar diçka në Durrës, janë të pamudnura, thotë gazetari Baton Haxhiu. Nëse LSI do të marrë apo jo mandat, nuk i dihet deri në momentit e fundit.

Top Channel