“Mashtruesa, legena”/ Rudina Hajdari shpërthen në parlament: Shqiptarë boll u përçatë për këta

23/03/2021 11:00

Deputetja Rudina Hajdari ka folur me tone të ashpra në Kuvend kundër forcave të mëdha politike, e kryesisht mazhorancës.

“Mashtruesa, legena, që vetëm vidhni, për ç’a e doni mandatin e tretë, për të larë mëkatet që keni bërë, jo ju doni të vidhni më shumë”, tha ajo.

“Çdo gjë që ka vendi i keni marrë, si e majta si e djtaha, i keni futur në xhëepat tuaj dhe kur ju përvetësoni taksat e shqiptarëve jeni pa ngjyrë. Një avaz keni. Ajo që më vjen keq është se e pësojmë njësoj të gjithë, jo po përvetësoni të ardhmen e fëmijëve tani.

Shqiptarë boll u përçatë për këta, këta jën bashkë, ashtu kanë gjithmonë dhe ashtu do jenë dhe më tej, të bëhemi kundër grykësisë e babësizë së tyre”, tha ajo.

Top Channel