​Schalke shkarkon trajnerin e katërt në këtë sezon

01/03/2021 09:21

Sezoni i makthit për Schalke vazhdoi me një ndryshim të ri të trajnerit.

Christian Gross është eksperti i katërt që u shkarkua nga gjigandët e Gelsenkirchen këtë sezon.

Pas 23 ndeshjeve në Bundesligë, ekipi i Schalke-s ka vetëm një fitore dhe zë një vend të fundit bindës në tryezë, kështu që kalimi në një rang më të ulët po bëhet më i sigurt.

Gross pati efektin e një triumfi, dy barazimesh dhe madje tetë humbjesh në stolin e Schalke.

Para tij, David Wagner, Manuel Bayer dhe Hub Stevens u pushuan nga puna.

Top Channel