Rikthimi i Peleshit si ministër/ Salianji: S’ka ide, është emigranti më me fat, përdori lidhjet okulte për…

29/12/2020 22:31

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar mbrëmjen e sotme në Open në Top Channel foli për ndryshimet në qeveri.

Kur në studio u diskutua për Niko Peleshin, i cili mori postin e Ministrit të Mbrojtjes, Salianji tha se ai nuk ka asnjë kontribut jo vetëm për Korçën, por për asgjë në Shqipëri.

“Peleshi është emigranti më me fat në Shqipëri, se erdhi nga emigrimi dhe e futi Fatos Nano në politikë.

Po të shkosh në qytetin e Korçës, edhe pse s’ka asnjë kontribut për këtë vend, po ta shohësh nuk ka asnjë oligark në çdo cep të Korçës që ai mos ta njohë.

Puna e tij e parë është prefekt, s’i kemi thënë punë e mbarë. S’ka ide, as asgjë, por me lidhjet okulte ka arritur aty ku është.” tha Salianji.

Top Channel