26 viktima dhe 530 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

26/12/2020 21:09

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë kryer 1999 testime për koronavirus dhe prej tyre 530 kanë rezultuar pozitivë.

Po ashtu në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 26 pacientë të diagnostikuar me COVID-19, ndërsa janë shëruar 538 pacientë.

Në Maqedoninë Veriore aktualisht ka 20.278 raste aktive me Covid-19. Që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 81.425 raste, prej të cilëve 58,720 janë rikuperuar, kurse 2427 pacientë kanë humbur betejën me sëmundjen e Covid-19.

Top Channel