Aksident në rrugën Berat-Urë Vajgurore/ Shoferi i dehur përplas “Ford”-in, in plagoset 30-vjeçari

25/12/2020 21:06

Aksident në rrugën nacionale Berat-Urë Vajgurore, në vendin e quajtur “Kthesa e Lapardhasë”.

Dy mjetet tip “Benz” dhe “Ford” janë përplasur me njëra-tjetrën dhe kanë përfunduar në kanal. Nga përplasja është plagosur rëndë pasagjeri i “Fordit”, 30 vjeç.

Makinat e përplasura “Ford” dhe “Benz” janë me targa përkatësisht AA 649 FC dhe AA 279 EF. Shkak për aksidentin është bere mjeti “Benz” që drejtohej nga një 51 vjeçar i pirë dhe duke ecur me shpejtësi goditi “Fordin” nga prapa.

Top Channel