I riu me makinë hedh në ajër policin/ Kamerat e sigurisë filmojnë momentin (VIDEO)

16/12/2020 18:08

Një moment rrëqethës është filmuar në Sainsbury të Britanisë, ku një shofer ndërsa tenton të arratiset nga policia e godet me veturë një zyrtar policor, të cilin madje e hedh mbi tavan të veturës dhe përfundon në tokë.

Damien Price, 30-vjeç, është dënuar me gjashtë vite burgim për sulm ndaj zyrtarit policor në mars të këtij viti.

Ai ishte ndalur nga një patrullë e policisë, dhe duke parë se do të përfundojë në pranga vendosi të arratiset.

Por në ato momente përpara i doli njëri nga policët të cilin e goditi me veturë.

Për fat të mirë efekti policor i ka shpëtuar vdekjes, por ka pësuar lëndime të rënda trupore siç thyerja e këmbës, lëndime në kokë dhe enjtje.

Mjekët kanë bërë të ditur se atij do t’i duhet më shumë se një vit që të rikuperohet plotësisht.

Top Channel