Fotot/ Të shtëna me armë në një katedrale në New York, momenti kur autori qëllon

14/12/2020 09:15
Autori

Të shtëna me armë zjarri ndodhën në një ceremoni Krishtlindjesh në një katedrale në NewYork pasditen e së djelës, ku autori mbeti i vrarë.

Sipas medieve amerikane, policia iu përgjigj vendit të ngjarjes pak para orës 16:00. jashtë katedrales në 112th St dhe Amsterdam Ave.

Dhe siç thuhet më tej, kur arritën oficerët, i dyshuari qëlloi në drejtim të policisë, dhe policia pastaj ia ktheu me të shtëna.

Burri u qëllua dhe u dërgua në St. Luke’s Hospital, ku më vonë ndërroi jetë.

Zyrtarët e policisë thonë se burri arriti të hynte në majë të shkallëve dhe më pas filloi të hapte zjarr në ajër ndërsa dëshmitarët okularë thonë se burri u dëgjua duke thënë Më qëllo, më vrit!’

Sapo u qëllua i dyshuari, policët siguruan vendin e ngjarjes dhe gjetën një qese të mbushur me sende, si një kanaçe të mbushur me benzinë, litar, tel, thika të shumta, një Bibël dhe shirit.

Siç bëhet e ditur, asnjë oficer policie ose ndonjë pjesëmarrës nuk u plagos nga të shtënat në Manhatan të Neë Yorkut, ndërsa ende nuk dihet për motivin e të shtënave.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel