Pandemia në Mal të Zi/ 381 raste të reja, 3 të vdekur në 24 orë

11/12/2020 22:40

Mali i Zi ka regjistruar 381 raste të reja të COVID-19, ndërsa 3 persona kanë humbur jetën.

Nga Instituti i Shëndet Publik i Malit të Zi theksuan se janë analizuar 1.360 mostra dhe janë regjistruar 381 raste të reja.

“Janë raportuar 3 raste të reja të vdekjeve të pacientëve. Numri i përgjithshëm i vdekjeve të konfirmuara që nga fillimi i qershorit nga koronavirusi është 560, ndërsa nga fillimi i vitit është 569”, njoftuan nga instituti.

Numri i përgjithshëm i rasteve aktive në Malin e Zi është 10.515.

Top Channel