26 viktima dhe 1.161 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

11/12/2020 22:49

26 viktima dhe 1.161 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore.

Gjithsej janë bërë 3.114 teste.

7 nga viktimat janë nga Shkupi, 4 persona nga Gostivari kanë humbur betejën me Covid-19, nga 2 viktima janë shënuar në Kumanovë, Shtip, Prilep, Koçanë. Si dhe nga një në Strugë, Strumicë, Kriva Pallankë, Probishtip, Dellçevë, Kërçovë.

Sa iu përket rasteve të reja, më shumë raste apo 410 janë regjistruar në Shkup, Manastir 75, Prilep 59, Tetovë 58, Veles 55. Numri i rasteve aktive në mbarë vendin ka mbërritur në 21 797.

Top Channel