Në Grupin G të Uefa Champions League, Barcelona dhe Juventusi arritën fitore identike (3-0) respektivisht përballë Ferencvarosit dhe Dinamos së Kievit.

Në suksesin e thellë të “blaugranave” ndaj kampionëve të Hungarisë në “Puskas Arena” ku jualti titullar edhe shqiptari Uzuni shënuan Griezmann, Braithëaite dhe Dembele me 11-metërsh.

Ndërkohë fitorja e “Zonjës së Vjetër” ndaj Dinamos së Kievit u sigurua nga golat e Chiesas, Ronaldos dhe Moratas.

Top Channel