Angazhimet e lojtarëve me kombëtaret e tyre kanë sjellë një varg lajmesh negative për Liverpool-in.

Lista e lojtarëve të lënduar po vazhdon të zgjatet dhe së fundi aty është regjistruar edhe mesfushori Jordan Handerson.

Lajmin e ka konfirmuar trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, i cili deklaroi se lojtari u zëvendësua nga mesfushori i Tottenham-it, Harry Winks për shkak se nuk mundi ta vazhdonte ndeshjen.

Përveç Handerson-it, te Liverpool-i të lënduar janë edhe Robertson, Alexader Arnold, Virgil Va Dijk dhe Joe Gomez.

Top Channel