Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj i shprehur solidarizimin e Tiranës me popullin turk dhe atë grek pas tërmetit që ra sot në mesditë.

Përmes një postimi në tëitter, Veliaj thekson se lutjet tona u drejtohen miqve tanë në Izmir dhe Samos.
“Lutjet tona shkojnë për të gjithë miqtë tanë ne Izmir dhe ishullin Samos.

Tirana e njeh shumë mirë fuqinë shkatërruese të tërmeteve vdekjeprurëse. Bëhuni të forte”, shkruan Veliaj.

Top Channel