Roma firmos me Borja Mayoral. Verdhekuqtë e kanë gjetur te Reali i Madridit, zëvendësin e Edin Dzekos me sulmuesin e talentuar spanjoll që është transferuar zyrtarisht te verdhekuqtë.

Mayoral është huazuar për 2 vite te Roma për 2 milionë euro me skuadrën kryeqytetase që ka të drejtën e blerjes për 15 milionë euro pas një viti dhe për 20 milionë euro pas 2 sezonesh. Në këtë aventurë të re Mayoral do të mbajë veshur fanellën me numër 21.

Top Channel