Paris Saint Germain tregon të gjithë forcën e saj në javën e 6-të të kampionatit francez. Skuadra e Thomas Tuchel shkatërroi me rezultatin 6-1 Angers në sfidën që hapi raundin e 6-të të kampionatit.

Që kjo sfidë do të ishte spektakolare u kuptua që në fillim pas golit magjik që realizoi Florenzi, i pari për të me PSG. Midis fundit të pjesës së parë dhe fillimit të së dytës, Neymar shënoi dy herë duke i çuar shifrat në 3-0.

Draxler, Gueye dhe Mbappe kompletuan shifrat tenistike për PSG me golat e tyre ndërkohë që golin e nderit për Angers e realizoi Traore. Me këtë fitore Parisi u ngjit në vendin e 2-të në kuotën e 12 pikëve, një më pak se Rennes i vendit të parë, që ka luajtur një ndeshje më pak.

Top Channel