Declan Rice pajtohet me kontratën pesë vjeçare nga Chelsea

25/09/2020 22:56

Chelsea pritet të bëjë transferin e radhës këto ditë të fundit të afatit kalimtar.

Lojtari i West Ham, Declan Rice pritet të jetë fytyra e re në “Stamford Bridge”.

Sipas “Express” Chelsea ka arritur marrëveshje me lojtarin, ku Rice do të përfitojë një kontratë pesë vjeçare.

Frank Lampard, këtë merkato ka shpenzuar rreth 250 milionë euro, dhe pritet që Rice të jetë blerja e fundit e Chelseat.

Top Channel