Juventus rikthen për herë të dytë në ekip Moratan

22/09/2020 10:01

Alvaro Morata rikthehet për herë të dytë tek Juventus.

Në mëngjesin e së martës spanjolli ka mbërritur në Itali për të kryer vizitat mjekësore dhe më pas do të jetë nën urdhrat e Andrea Pirlos.

Edhe pse u përfol për kalimin e Suarez, Dzeko apo Milik, “ Zonja e Vjetër” zgjodhi të rikthej edhe njehëre në ekip 27 vjeçarin.

Juventus e merr Moratan në formë huazimi me të drejtë blerje në fund të sezonit për shifrën e 45 milionë eurove. Ndërkohë që Juventus do t’i paguajë një pagë prej 9 milion eurosh në sezon.

Top Channel