Liverpooli humbet shansin për të kaluar kuotën e 100 pikëve në këtë sezon.

The Reds pësuan disfatën e 3-të sezonale pasi u mposhtën në javën e 36-të të Premier League 2-1 me përmbysje nga Arsenali në Emirates Stadium.

Golit të Sadio Mane pas një aksioni model të Liverpoolit në minutën e 20-të iu kundërpërgjigjën Lacazzete dhe Nelson brenda pjesës së parë. Arsenali arriti të ruante këtë avantazh deri në fund duke marrë një fitore të rëndësishme në garën për një vend në Europa League sezonin e ardhshëm.

Top Channel