Chelsea kërkon fitore ndaj Norwich, për të ruajtur vendin e tretë

14/07/2020 10:51

Chelsea do ta presë në shtëpi skuadrën e Norwich, në kuadër të javës së 36-të në Premier Ligën angleze.

Kjo ndeshje është tejet e rëndësishme për të drejtuarit e Frank Lampard, të cilët synojnë të sigurojnë një vend në Champions League stinorin e ardhshëm, transmeton KosovaPress.

Chelsea momentalisht renditet në pozitën e tretë në renditje, me 60 pikë, një pikë më pak se Leicesteri në vendin e katër dhe Manchester United në pozitën e pestë.

Pas kësaj ndeshje, Chelsea do të luaj edhe dy ndeshje deri në përfundim të këtij stinori në Angli, ku së pari do të ketë punë me Liverpoolin dhe në ndeshjen e fundit ndeshet me Wolves.

Top Channel