‘Nuk është lojë, rrezikohet jeta’, Manastirliu publikon foton e pacientit me simptoma të rënda të Covid-19

13/07/2020 13:29

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, me anë të një postimi në Facebook u ka bërë apel qytetarëve që të kenë kujdes me Covid-19 pasi nuk është një lojë, por rrezik për jetën.

Në postimin e saj ministrja Manastirliu ka publikuar edhe një foto të një pacienti me simptoma të rënda të Covid-19 ku shihet një infermiere duke u kujdesur për të.

Manastirliu më tej ka apeluar sërish për të mbajtur maskën dhe për të respektuar distancimin social.

Mesazhi i Manastirliut:

“SPITALI INFEKTIV

Kjo është kryeinfermiere Merita Sefa, e cila po i shërben njërit prej pacientëve, që aktualisht po trajtohet për simptomat e rënda të virusit të rrezikshëm në spitalin infektiv. Nuk është lojë, rrezikohet jeta! Sepse, siç thonë mjekët, të cilët janë çdo ditë pranë pacientëve, sëmundja është tinzare!

A mundemi ne ta kufizojmë përhapjen e COVID19? PO, nëse secili prej nesh tregon kujdes në përditshmëri. Nuk është zgjidhje trajtimi në spital, por parandalimi:

Respekto distancën

Vendose maskën

Ruaj higjienën vetjake dhe kolektive”, shkruan Manastirliu.

FOTO GALERI
1/2

Top Channel