KF Vllaznia është shpallur zyrtarisht kampione e Shqipërisë për femra në futboll! Skuadra shkodrane e mbylli kampionatin kombëtar të futbollit për femra në krye të renditjes me 52 pikë pas 18 javësh.

Në një kohë që titullin e kishte siguruar që në javën e parafundit, Vllaznia triumfoi edhe në ndeshjen përmbyllëse të sezonit duke mposhtur Tirana AS me rezultatin 4-1 në stadiumin “Loro Boriçi”.

Më do gjeni foto nga ndeshja dhe nga ceremonia e dhënies së trofeut.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel