Veseli: Akuzat janë të pabaza, historia e Kosovës dhe UÇK-së nuk mund të rishkruhet

25/06/2020 00:33

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli deklaroi para mediave në Prishtinë se akuzat e Prokurorisë Speciale janë të pabaza dhe se historia e Kosovës dhe UÇK-së nuk mund të rishkruhet.

Veseli thotë se akuzat janë politike, pasi bëhen publike 3 ditë para takimit për rinisjen e dialogut në Shtëpinë e Bardhë

Top Channel