Si ndihet tërmeti me magnitudë 7.5 në katin e 19-të, shihni pamjet e frikshme (Video)

25/06/2020 14:47

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.5 të shkallës Rihter goditi shtetin meksikan të Oaxaca dy ditë më parë.

Si pasojë e lëkundjeve të fuqishme, pamjet e postuara në mediat sociale, tregojnë sesi ndërtesat dhe shtyllat në rrugë lëkunden sa në një anë në tjetrën.

Tërmeti e goditi vendin mëngjesin e së martës, ndërsa Shërbimi Kombëtar Sizmologjik i Meksikës raportoi fillimisht se lëkundjet ishin me një madhësi prej 7.1 përpara se ta përditësohej në 7.5 nga Instituti Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara.

Por disa banorë kanë filmuar edhe pamjet sesi është ndjerë ky tërmet i fuqishëm në katin e 19-të të një ndërtese në Meksikë.

Terremoto en México

ASÍ SE VIVIÓ EL SISMO EN MÉXICOSe registró un sismo de 7.5 grados de magnitud, con epicentro en Oaxaca que se sintió fuerte en la CDMX. El temblor provocó la evacuación de edificios en todo el territorio. https://bit.ly/2BsXTRL

Publiée par Infobae sur Mardi 23 juin 2020

 

Top Channel