Japonia goditet nga një tërmet i fuqishëm, ja sa ishte magnituda

25/06/2020 09:41

Një tërmet me magnitudë 6.2 ballë trondit prefekturën Chiba në Japoninë lindore, njoftoi sot agjencia meteorologjike e vendit.

Agjencia theksoi se tërmeti ka ndodhur rreth orës 4:47 sipas kohës lokale në bregdet, ndërsa epiqendra e saj ishte në një thellësi prej 30 kilometrash dhe është ndjerë edhe në qytetet fqinje.

Pas tërmetit nuk është lëshuar alarm për cunami.

Top Channel