Foto/ Qershori më i nxehtë i 40 viteve të fundit, britanikët “popullojnë” plazhet

25/06/2020 06:50

Mijëra britanikë kanë populluar plazhet këtë mesjavë. Britania po regjistron temperatura rekord dhe këto ditë qershori janë konsideruar si më të nxehtat në 40 vitet e fundit.

Këto të dhëna, duket se i kanë shfrytëzuar qytetarët të cilët janë dyndur masivisht plazheve dhe kanë shijuar të qetë rrezet e diellit.

Britania e Madhe, ishte një nga vendet më të prekura nga COVID-19 në botë, por numri në rënie i të infektuarve dhe të vdekurve ka shtuar më shumë optimizmin në mesin e qytetarëve. Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme.

FOTO GALERI
1/21

Top Channel