City e mbyll në avantazh pjesën e parë kundër Arsenal

17/06/2020 22:14

Ka përfunduar me rezultatin 1-0 pjesa e parë e sifidës mes Manchester City dhe Arsenal. Vendasit shfrytëzuan një gabim në mbrojtjen e topçinjve dhe realizuan me anë të Raheim Sterling në minutat shtësë të pjesës së parë.

Ndeshja po luhet në kuadër të javës së 29-të të kampionatit anglez. Kjo është ndeshja e dytë e Premier League ku siparin pas pandemisë e hapi Aston Villa- Shefilld United.

Top Channel