Tare bind Inzaghin, trajneri rinovon deri në 2023-in me Lazion!

20/05/2020 23:00

Lazio dhe Simone Inzaghi do të vazhdojnë bashkëpunimin e tyre deri në vitin 2023. Mungojnë vetëm firmat për zyrtarizimin e kontratës së re të trajnerit me klubin bardhekaltër.

Gazzetta Dello Sport shkruan se Igli Tare e ka bindur Inzaghin të zgjasë kontratën aktuale që i skadon në verën e vitit 2021 edhe me 2 sezone të tjera.

Ndërkohë paga që do të përfitojë numri 1 i stolit të skuadrës kryeqytetase do të jetë 2,5 milionë euro në sezon plus bonuset, nga 2 milionë eurot që përfiton aktualisht.

Top Channel