Lajmet botërore të javës që askush nuk vuri re prej pandemisë së koronavirusit

08/04/2020 16:54

Pandemia e koronavirusit të ri ka dominuar titujt kryesorë në dy muajt e fundit teksa vendet përgatisin reagimet e tyre për kontrollin e numrit të viktimave dhe të të infektuarve.

Por zhvillime ka dhe jashtë epidemisë siç ishin gafat ligjore të FBI në SHBA apo hetimet e OKB mbi sulmet ajrore në Siri. Më poshtë listohen eventet kryesore që mund të jeni humbur javës që shkoi, sipas Business Insider:

FOTO GALERI
2/9
Idaho bëhet shteti i parë në SHBA që ndalon transgjinorët të marrin pjesë në sportet e grave.

Top Channel