Në ditën kur Italia tejkaloi Kinën nga numri i vdekjeve, francezët gjithashtu regjistruan një rritje të vdekjeve, të cilat futën masa të jashtëzakonshme izolimi në fillim të javës dhe planifikuan t’i mirëmbajnë ato gjatë dy javëve të ardhshme.

Në 24 orët e kaluara, 108 njerëz vdiqën nga koronavirusi, dhe u regjistruan 1861 raste të reja, duke shtuar bilancin në 10,995 të infektuar dhe 372 të vdekur në vend, kanë bërë sot të ditur autoritetet franceze, transmeton KosovaPress.

Top Channel