Panik në Itali/ Mbarohen maskat, ilaçet dhe dezinfektuesit e duarve

24/02/2020 22:03

Në Itali edhe pse autoritete po bëjnë çmos që të ndalojnë përhapjen e panikut, pamjet e boshatisjes së rafteve në supermarkete dhe mbarimit të maskave dhe dezinfektantëve të duarve po vijnë jo vetëm nga veriu i vendit.

Top Channel kontaktoi me një emigrante shqiptare e cila na tregoi si po e përjeton përhapjen e koronavirusit në Itali. Ajo jeton në Firence punon në një farmaci ndaj është në vijën e parë të përballjes me qytetarë në panik. Për më tepër ju ftojmë të ndiqni raportimin e Arta Nikajt.

Top Channel