Tragjedi në Kumanovë/ Shpërthen bombola e gazit, 3 persona humbin jetën dhe 6 plagosen

23/02/2020 12:41

Mëngjesin e sotëm, një bombol gazi ka shpërthyer në një shtëpi në fshatin Romanocë të Kumanovës , ku si pasojë kanë humbur jetën 3 persona dhe 6 të tjerë janë plagosur.

3 viktimat ndërruan jetë në vend, ndërsa si pasojë e zjarrit të madh, 6 të tjerë përfunduan me lëndime të rënda.

Ata janë transferuar në spitalin e Kumanovës, por për shkak të plagëve të rënda do të dërgohen në Qendrën e Urgjencës në Shkup.

*Lajmi mbetet në përditësim

 

Top Channel