Treni me 153 pasagjerë del nga shinat, vdes makinisti dhe asistentja e tij

21/02/2020 07:08

Një tren me 153 pasagjerë ka dalë nga shinat teksa po udhëtonte nga Sydney drejt Melbourne. Aksidenti ndodhi të enjten në darkë në Wallan, qytet në veri të Melbourne.

Sipas raportime nga aksidenti ka vdekur makinisti 54 vjeç dhe asistentja e tij, 49 vjeçe. Ndërsa 11 të tjerë janë plagosur dhe kanë dëmtime të lehta.

Shkaqet e këtij aksidenti akoma nuk dihen ndërsa hetimet kanë filluar. Dyshimet e para janë për kushtet e hekurudhës në kohën e aksidentit.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel