Pamjet me dron/ Tufa e peshkaqenëve rrethon serfistin në bregdet

21/02/2020 16:36

Një serfist në Florida nuk e kuptoi se sa shumë peshkaqenë po notonin rreth tij, derisa sa ai regjistroi një video me dron mbi plazh.

Jeremy Johnston, 33 vjeç, i tha CNN se ai ishte nervoz kur shkoi të futej në ujë në plazhin e New Smyrna të Martën, pasi ai vuri re një tufë peshkaqenësh në zonë.

“Por moti dhe valët ishin vërtet të shkëlqyera, kështu që vendosa të shkoj,” tha ai.

Ai tha që ai vetëm surfoi vetëm për pak çaste para se të dilte nga uji dhe nisi dronin e tij.

Top Channel