I futen për të vjedhur në shtëpi, hajdutët vrasin reperin e famshëm

19/02/2020 16:53

Reperi Pop Smoke u qëllua për vdekje në një vjedhje në shtëpinë e tij, të mërkurën në mëngjes, thonë zyrtarët.

Artisti 20-vjeçar, emri i vërtetë i të cilit është Bashar Barakah Jackson, ishte në një shtëpi në Hollywood Hills kur dy burra të maskuar u futën rreth orës 4.30 të mëngjesit, njoftoi TMZ.

Të dyshuarit hapën zjarr ndaj Pop Smoke dhe e lanë atë të plagosur në mënyrë kritike para se të iknin në këmbë.

Reperi u transportua në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në West Hollywood, ku u shpall i vdekur.

Të dyshuarit janë ende të lirë dhe është e paqartë nëse ata janë identifikuar nga autoritetet.

Top Channel