Frika nga koronavirusi/ Banda e armatosur grabit letra tualeti

17/02/2020 10:44

Grabitës të armatosur në Hong Kong kanë marrë me qindra letra tualeti me vlerë më shumë se 1,000 HKD (130 dollarë; 98 £).

Letrat e tualeteve aktualisht janë me kufizim në Hong Kong për shkak të frikës ndaj koronavirusit.

Policia ka arrestuar dy persona dhe ka gjetur disa prej letrave të vjedhura, thuhet në njoftimet e mediave lokale.

Grabitja e armatosur ndodhi në Mong Kok, në Hong Kong ky vend ka histori të bandave të krimit ose siç njihen ndrysh “triadat”.

Sipas raporteve lokale, grabitësit kishin kërcënuar një punëtor cili kishte shkarkuar letrat higjienike jashtë Supermarketit Wellcome.

Top Channel