Stuhia “Denis” shkakton një tjetër viktimë në Angli, njihuni me shkatërrimet që ka sjellë deri më tani (Fotot)

16/02/2020 18:20

Stuhia Denis ka shkaktuar tre viktima në Britaninë e Madhe  ndërsa qindra persona kanë mbetur të plagosur. Sipas raportimeve të mediave angleze, viktima i tretë është një burrë 60 vjeç i cili u gjet duke pluskuar mbi një lum.

Stuhia ka shkaktuar dëme të mëdha materiale ndërsa ka bllokuar dhjetra rrugë duke paralizuar qarkullimin. Rreth 50 mijë udhëtarë janë prekur nga pezullimi i fluturimeve dhe lundrimeve.

Stuhia Denis është konsideruar si post- stuhia e Kiarës, ku në disa rajone ajo është shfaqur në formën e borës dhe erërave të forta kurse në rajonet qendrore dhe jugore në formën e shirave të rrëmbyeshëm.

Stuhia Dennis është vlerësuar si një nga pesë ciklonet më të forta në Oqeanin Atlantik këtë sezon.

FOTO GALERI
1/36

Top Channel