104 vjeçari feston Shën Valentinin si kurrë më parë, me 70 000 letra dashurie

15/02/2020 08:54

William White, një veteran 104-vjeçar i Marinës amerikane i cili fitoi një medaljen “Zemra e Lejla” në Luftën e Dytë Botërore, po feston ditën e Shën Valentinit këtë vit si kurrë më parë, i rrethuar nga një mal letra.

Plot 70,000 letra dashurie dhe urime janë  dërguara nga e gjithë bota në adresë të tij.

Një person ka shkruar në rrjetet sociale që ti dërgonin të moshuarit letra në shenjë respekti dhe qëllimi ishte 100 të tilla.

 

FOTO GALERI
1/17

Top Channel