Tetë avionë bllokohen në aeroportin e Londrës për pasagjerë të dyshuar me koronavirus

14/02/2020 15:38

Aeroporti Heathrow i Londrës ishte sot në një krizë paniku prej koronavirusit teksa tetë avionë me pasagjerë u bllokuan pas shfaqjes së simptomave të koronavirusit nga pasagjerët.

Udhëtarët e linjës United Airlines nga San Francisco u urdhëruar të qëndronin në karriget e tyre prej dyshimit se dikush pre tyre ka virusin koronavrasës, të quajtur tashmë SARS-CoV-2.

Pasagjerët raportonin në rrjetet sociale se kapiteni u tha se do të qëndronin në asfaltin e pistës për disa kohë pasi shtatë avinë të tjerë ishin bllokuar për raste të dyshuara infektimi.
Masat e ashpra tregojnë për rritjen e trazirave të shkaktuara për udhëtarët në të gjithë botës,madje edhe në vende ku rreziku konsiderohet më i ulët se në lindjen e Largët.

Mes të tjera zhvillimeve të koronavirrusit përshihen:

• Më shumë se 64,000 raste janë diagnostikuar në të gjithtë botën dhe 1,363 kanë vdekur
• Kina raportoi një tjetër rritje të numrit të viktimave dje teksa 121 u vranë nga virusi dhe 5,090 nejrëz të rinj u infektuan
• Shkencëtarët kanë përjashtuar mundësinë se virusi i ri është i krijuar nga njeriu, për të shuar zhurmat se virusi ka lindur në një laborator
• Amazon e eBay janë akuzuar se po përfitojnë nga kriza e koronavirus me veshje mbishkrimesh që tallen me

FOTO GALERI
1/3

Top Channel