U shtir sikur ishte me koronavirus, i riu rus e pëson rëndë- video

11/02/2020 18:22

Një i ri, i cili merrej me video-humori ka tmerruar një “tren të tërë”. Burri, i identifikuar si Karmatullo Dzhaborov është parë në videon e publikuar duke u rrëzuar brenda një treni dhe dy të tjerë që dyshohen se janë miq të tij bërtasin se ai është i prekur nga koronavirusi.

Nga krahu tjetër të gjithë pasagjerët në tren shikohen duke u larguar të tmerruar nga aty.

Mendohet se pamjet janë bërë publike në një ueb sajt më datë 2 shkurt dhe më pas është fshirë. Por pasi policia arrestoi Dzhaborov ato u ri-postuan përsëri.

I riu u arrestua nga policia dje, ndërsa dy bashkëpunëtorët e tij janë shpallur në kërkim dhe po punohet ende për kapjen e tyre nga ana e policisë.

Karmatullo akuzohet për huliganizëm kriminal, akuza që në shtetin rus dënohet deri në 5 vjet burg, si dhe një gjobë prej 8 mijë euro.

Top Channel