MOMENTI I TMERRSHEM/ Autobusi i shkollës përmbyset. Fëmijët fluturojnë në ajër

11/02/2020 17:43

Një kamera sigurie ka filmuar momentin e aksidentit. Autobusi i shkollës goditet nga një automjet e më pas përmbyset. Pamja e fëmijëve që fluturojnë në ajër, mbetet e tmershme për prindërit e fëmijëve.

Autobusi u përplas në një kryqëzim në Ohio me një Ford Mustang për të cilin policia tha që nuk arriti të ndalet semafor dhe më pas u rrëzua.
Pamjet e publikuara nga Ohio State Highëay Patrol tregojnë 25 studentë të hedhur në tavanin e autobusit pasi ajo goditi makinën në kryqëzimin e Rrugës Shtetërore 13 dhe Shtetit 204.
Në video, disa nga fëmijët dëgjohen duke qarë dhe ulëritur ndërsa autobusi përmbyset.
Shoferi 74-vjeçar Danny Hupp dëgjohet duke folur me qetësi duke u thënë fëmijëve të shpëtojnë duke dalë nga dritaret dhe daljea e urgjencës.
Hupp dhe tetë nga studentët kishin nevojë për trajtim spitalor për lëndime jo të rrezikshme për jetën.
Studenti Ayden Lutz i tha ABC6: “Ne ishim goxha me fat. Mbaj mend që autobusi rrëshqiste në të majtë dhe ai më hodhi në tavan.”
“Do ta shoh atë autobus në ëndrrat e mia për vitet në vazhdim. It’sshtë gjëja më e keqe që mund të shoh si një superintendent dhe si prind. Kjo nuk është një imazh që unë do të heq.” Tha Mbikqyrsja e shkollës e cila tregoi se nxënësit ishin trajnuar për ngjarje të tilla. Shoferi i makinës, që shkaktoi aksidentin Joseph Thornton, 42 vjeç, u dërgua në spital me lëndime të rënda, ai ishte duke lëvizur pa patent.

FOTO GALERI
1/17

Top Channel