Merkato, dita e fundit/ Dortmund bën goditjen e madhe nga Juventus

31/01/2020 19:15

Sot është dita e fundit e merkatos në shumë prej kampionateve më në zë në Europë dhe jo vetëm.

Klubet po tentojnë që të bëjnë goditjet e fundit, ku lëvizjet big thuajse kanë përfunduar por, nuk përjashtohet ndonjë surprizë në orët e fundit.

Emre Can është transferuar nga Juventus për tek Dortmund zyrtarisht, ku operacioni flitet se është mbyllur për 30 milion euro.

Can ishte transferuar në Itali sezonin e kaluar, ku vinte me parametra zero nga Liverpool.

/A.Pali/

Top Channel